همایش بصیرت

همایش بصیرت و سبک زندگی اسلامیدر شیروانبرگزارشد .

به گزارش خبرنگار شیروان نت این همایش یک روزه به منظور چگونگی سبک زندگی اسلامی با حضور معاون سیاسی سپاه در شهرستان شیروان برگزار شد.

دکتر سنائی ضمن تسلیت ایام محرم و درک صحیح این ماه توجه همه را به آموزه های این روزهای عزیز خواستارشدند.

ایشان باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در سبک صحیح زندگی افزودند مردم بایستی در نوع زندگی خود با شجاعت درصدد تصحیح کردن سبک زندگی خود باشند و در ادمه گفتند که ما به سمت مصرف گرائی رفته ایم و بار هزینه های زندگی خود را با وسایلها و موارد غیر ضرور به خود تحمیل می کنیم.

ایشان افزودند قرض دادن در اسلام تاکید شده است نه قرض گرفتن که همین قرض گرفتن جهت مصارف غیرضرور باعث مشکلات و حتی فساد می شود.

ایشان با مثالهائی از استفاده مواد آرایشی مفرط و آلوده،خرجهای چندباره در ساخت خانه،استفاده از نمادهای غربی در ظاهر کارهای روزمره،افراط در تماشای رسانه های تلویزیونی و اینترنتی و ماهواره ها گفتند همه اینها یک هدف دارد و آن مصرف گرائی است که باعث عقب ماندن ما از فکر کردن،زایش علم و تکیه نکردن بر قدرت درون می شود.

دکتر سنائی افزودند نقش علما در عرصه تربیت،امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه را پررنگ دانستند و شکل امربه معروف را همراه محبت و ادب تاثیرگزارخواندند.

ایشان یکی از دلایل افزایش سن ازدواج را در کشور تجمل گرائی دانستند و خاطرنشان کردند به همین دلیل است که سن ازدواج در پسران 29 سال و در دختران 26 سال می باشد و سخت گیری در امر ازدواج را متوجه سنتهای و افکار دور از دستورات دین اسلام دانستند و در ادامه اشاره به زندگی ساده حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) کردند.

معاون سیاسی سپاه در سخنانی دیگر گفتند که بایستی مطالعه خود را در سبک زندگی اسلامی افزایش داد و از آنها استفاده کرد نه اینکه در حد حرف باقی بماند.

ایشان مشکل غربی ها را و بن بست در زندگی آنها را وضع قوانین زمینی و ذهنی خود خواندند و گفتند که هرچه آنها اراده کنند چون منبع و پیشینه ای ندارند به قانون تبدیل می کنند و آن را اجرا می کنند و به همین خاطر عواقب بعدی کار از دست آنها خارج است،ولی این مورد در اسلام با قوانین الهی در رابطه است به همین خاطر ما با اتکا به خدا و قدرت درو زا قوانین را اجرا میکنیم.

در ادامه ایشان در رابطه گفتگوهای هسته ای خاطرنشان کردند،ما از طرف مذاکره کننده خود دفاع می کنیم و به آنها اعتماد داریم و از آنها حمایت می کنیم ولی طرف غربی را بخصوص امریکا را قابل اعتماد نمی دانیم.

ایشان گفتند استکبار جهانی امریکای جنایتکار با درک اینکه از تجاوز به سوریه مظلوم چیزی عایدش نشد حال با ایران پای میز مذاکره آمده است تا مبادا از غرور آنها کم شود.

سردار سنائی در خاتمه افزودند با توکل به خدا،وحدت، اتکا به قدرت درون و پیروی از سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی کشور به پیشرفتهای بزرگی نائل می شود.

/ 0 نظر / 21 بازدید